Grievance and Disputes Panel

18 May 2017 - onwards
Pool
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
31 August 201809:3012:00Committee Room 3Occurred
30 October 201914:0016:45Committee Room 3Occurred
12 March 202009:3016:45Committee Room 5Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Page 1 of 6, Displaying items 1 to 10 of 57 members/vacancies that match search criteria
Scottish Conservative and Unionist Party
Councillor Alex Allison Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor John Anderson Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor John Bradley Member 18/05/2017 - current
Scottish Labour Party
Councillor Walter Brogan Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Archie Buchanan Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Janine Calikes Member 18/05/2017 - current
Scottish Conservative and Unionist Party
Councillor Graeme Campbell Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Stephanie Callaghan Member 18/05/2017 - current
Scottish Labour Party
Councillor Andy Carmichael Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Maureen Chalmers Member 18/05/2017 - current
Hilary Tennant
hilary.tennant@southlanarkshire.gov.uk
01698 454185

Other Information