Appeals Panel

18 May 2017 - onwards
Pool
None

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Data pager
Data pager
12
Page 1 of 2, Displaying meetings 1 to 10 of 16 meetings found in selected date range
18 January 201809:3017:00Committee Room 3Occurred
23 January 201809:3017:00Committee Room 3Occurred
10 May 201809:3016:30Committee Room 3Occurred
21 June 201809:3016:30Committee Room 3Occurred
26 July 201809:3016:30Committee Room 3Occurred
08 August 201809:3016:30Committee Room 3Occurred
05 September 201809:3016:30Committee Room 3Occurred
22 October 201809:3016:30Committee Room 2Occurred
24 October 201809:3016:30Committee Room 2Occurred
25 October 201809:3016:30Committee Room 3Occurred

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Data pager
Data pager
Page 1 of 6, Displaying items 1 to 10 of 55 members/vacancies that match search criteria
Scottish Conservative and Unionist Party
Councillor Alex Allison Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor John Anderson Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor John Bradley Member 18/05/2017 - current
Scottish Labour Party
Councillor Walter Brogan Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Archie Buchanan Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Janine Calikes Member 18/05/2017 - current
Scottish Conservative and Unionist Party
Councillor Graeme Campbell Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Stephanie Callaghan Member 18/05/2017 - current
Scottish Labour Party
Councillor Andy Carmichael Member 18/05/2017 - current
Scottish National Party
Councillor Maureen Chalmers Member 18/05/2017 - current
Stuart McLeod
stuart.mcleod@southlanarkshire.gov.uk
01698 454815

Other Information